Częste pytania dotyczące grzybicy stóp

Jak leczyć grzybicę stóp?

Grzybica stóp to bardzo częsta infekcja powodowana przez grzyby, a najprostszą metodą jej leczenia jest stosowanie leków przeciwgrzybiczych aplikowanych bezpośrednio na skórę. Kliknij tu, żeby dowiedzieć się więcej na temat naszego produktu na grzybicę stóp.

Czy grzybica zniknie sama jeśli ją zignoruję?

Niestety nie. Grzybica stóp to infekcja grzybicza skóry, która wymaga leczenia odpowiednimi środkami. Im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym lepiej. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak łatwo i efektywnie leczyć grzybicę stóp, sprawdź tutaj.

Ile trwa leczenie?

W zależności od produktu, zalecany czas leczenia trwa od jednego do czterech tygodni. Jeżeli pomimo leczenia objawy nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy mimo grzybicy stóp mogę nadal uprawiać sport?

Grzybica stóp nie powinna powstrzymywać cię przed aktywnością fizyczną, choć należałoby unikać pływania, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Do ćwiczeń powinno się zakładać bawełniane skarpetki, a w przebieralni nosić klapki lub sandały. Po ćwiczeniach, należy dokładnie oczyścić i wytrzeć stopy, natomiast skarpetki uprać w gorącej wodzie (60℃) i wysuszyć buty. Jeżeli masz dalsze wątpliwości, najlepiej omówić je z lekarzem.

Jak w przyszłości zapobiec grzybicy stóp?

Jest kilka prostych sposobów na obniżenie ryzyka grzybicy stóp. Najważniejszy z nich to stosowna higiena stóp – mycie i dokładne suszenie, zwłaszcza po wizycie w miejscach publicznych jak przebieralnia, basen czy prysznic. Kliknij tu, żeby dowiedzieć się więcej na temat zapobiegania grzybicy.

Na grzybicę stóp zastosuj Canespor krem z bifonazolem

Canespor krem z bifonazolem do stosowania raz dziennie to wygodna i efektywna kuracja przeciw zakażeniom grzybiczym.

Przeczytaj więcej o leku Canespor
Top