Co to jest grzybica stóp?

Grzybica stóp to termin określający infekcję skóry stóp powodowaną przez grzyby zwane dermatofitami. Rozwijają się dobrze w ciepłym i wilgotnym środowisku, np. w szatniach, pod prysznicami, w butach i skarpetach, więc dobrze żyje im się też na twoich stopach, gdzie warunki są zbliżone.4 Grzybica stóp pojawia się najczęściej między palcami, ale może też zająć pięty i boki stóp.

Podczas gdy to grzyby z grupy dermatofitów są główną przyczyną infekcji, na skórze mogą pojawić się też drożdżaki i bakterie. Jednym z pierwszych objawów infekcji może być nieprzyjemny zapach stóp.

Grzybica stóp to przypadłość bardzo zaraźliwa i łatwo przenosi się przez bezpośredni kontakt z zainfekowaną skórą, bądź przez zakażone powierzchnie i przedmioty. Dzielenie się zakażonymi przedmiotami takimi jak ręczniki, prześcieradła i ubrania, powodują rozprzestrzenianie się infekcji. Zakażone publiczne prysznice, baseny i przebieralnie to popularne miejsca, gdzie można zarazić się grzybicą stóp.5

Grzybica może również przenieść się na inne części ciała powodując inne infekcje jak np. grzybica pachwiny. Kliknij tu, żeby dowiedzieć się więcej o środkach zapobiegawczych rozprzestrzenianiu się choroby.

Czy wiesz, że...

… grzybica skóry może występować częściej u specyficznych grup zawodowych, np. u górników i hutników. Warunki pracy powodują nadmierną potliwość skóry stóp, co sprzyja rozwojowi zakażeń grzybiczych.

Na grzybicę stóp zastosuj Canespor krem z bifonazolem

Canespor krem z bifonazolem do stosowania raz dziennie to wygodna i efektywna kuracja przeciw zakażeniom grzybiczym.

Przeczytaj więcej o leku Canespor
Top