Zapobieganie grzybicy skóry gładkiej?

Grzybicy skóry ciężko jest zapobiec, ponieważ grzyb, który ją powoduje występuje często i jest zaraźliwy. Jednak, jest wiele czynników pozwalających zmniejszyć ryzyko infekcji lub zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, jeśli już na nią cierpimy.

Najważniejsze wskazówki:

  • Należy przestrzegać właściwej higieny, np. regularnie myć ręce unikając rozprzestrzeniania się infekcji i utrzymywać przestrzenie dzielone w należytej czystości (szkoły, ośrodki opieki nad dziećmi, siłownie, szatnie).
  • Należy unikać dotykania zakażonych obszarów, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się infekcji.
  • Należy unikać wilgoci i ciepła: starać się przebywać w chłodnych i suchych miejscach. Unikać nadmiernego pocenia się.
  • Zgłosić się do weterynarza ze zwierzętami domowymi i poprosić go o sprawdzenie czy zwierzęta nie mają grzybicy – grzybica skóry u zwierząt wygląda jak brakujące kępy sierści.
  • Należy unikać noszenia ubrań innych osób, używania ich ręczników, szczotek do włosów i nie pozwalać innym używać naszych osobistych rzeczy, jeśli my lub ktoś z naszych bliskich cierpi na grzybicę skóry gładkiej.
  • Jeśli my lub ktoś z naszych bliskich cierpi na grzybicę skóry gładkiej, należy pouczyć ich o ryzyku związanym z tą chorobą, oraz czym właściwie jest, na co zwracać uwagę i czego unikać.

Pamiętaj!

Czynnikami warunkującymi rozwinięcie się grzybicy są: stan odporności, lokalne warunki środowiskowe oraz patogenność i liczba wnikających grzybów.19

Na grzybicę skóry gładkiej zastosuj Canespor krem z bifonazolem

Canespor krem z bifonazolem do stosowania raz dziennie to wygodna i efektywna kuracja przeciw zakażeniom grzybiczym.

Przeczytaj więcej o leku Canespor
Top