Częste pytania dotyczące grzybicy skóry gładkiej

Czy grzybica skóry gładkiej jest zaraźliwa?

Tak, grzybica skóry gładkiej jest zaraźliwa i może być przenoszona na ludzi ze zwierząt domowych i hodowlanych, jak też można się nią zarazić od innych osób. Zapraszamy na naszą stronę ze środkami zapobiegawczymi, gdzie można znaleźć porady jak obniżyć ryzyko grzybicy skóry gładkiej oraz zapobiec jej rozprzestrzenianiu się.

Jak leczyć grzybicę skóry gładkiej?

Grzybica skóry gładkiej jest powodowana przez grzyby, więc aby się ich pozbyć należy zastosować leczenie przeciwgrzybicze. Leczeniem pierwszego rzutu jest leczenie miejscowe. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej.

Czy zwierzęta mogą zarazić się grzybicą skóry gładkiej?

Tak. Jeśli na skórze zwierzęcia pojawiają się kępy brakującej sierści, może to być grzybica. Należy sprawdzić pozostałe zwierzęta w domu a chore zwierzę zabrać do weterynarza możliwie najszybciej. Jeżeli przez przypadek spotkamy zwierzę, które wygląda na zakażone, należy unikać kontaktu bezpośredniego, żeby samemu nie złapać infekcji.20

Jak mogę uniknąć grzybicy skóry gładkiej w przyszłości?

Grzybica jest zaraźliwa, jednak można przedsięwziąć środki, które mogą zapobiegać jej rozprzestrzenianiu się i powracaniu, np. jeśli ktoś ma grzybicę należy pamiętać, żeby jego ubrania, ręczniki i pościel były prane oddzielnie. Po więcej porad kliknij tu.

Na grzybicę skóry gładkiej zastosuj Canespor krem z bifonazolem

Canespor krem z bifonazolem do stosowania raz dziennie to wygodna i efektywna kuracja przeciw zakażeniom grzybiczym.

Przeczytaj więcej o leku Canespor
Top