Zastosuj
Canespor Krem

Rozpocznij walkę z grzybicą!

ZOBACZ WIĘCEJ

Grzybica stóp - jak leczyć

Co to jest grzybica stóp? Grzybica stóp (tinea pedis) to choroba skóry wywołana przez grzyby, między innymi Trichophyton rubrum. Wbrew swojej angielskiej nazwie (Athlete's Foot – stopa sportowca), dotyczy nie tylko sportowców. Na ogół atakuje stopy i zwykle rozprzestrzenia się w wilgotnych pomieszczeniach, w których chodzi się boso. Objawia się pękaniem, łuszczeniem i swędzeniem skóry wokół miejsca zakażenia. Czasem może pojawiać się także zaczerwienienie i stan zapalny. Nieleczona grzybica skóry stóp może stać się przyczyną choroby pachwin czy paznokci u nóg, ponieważ wywołujące ją grzyby zaatakować mogą także inne części ciała. Dlatego warto wykonać pierwszy krok w skutecznej terapii i sięgnąć po dobry lek na grzybicę bez recepty. Należy jednak pamiętać, że cięższe przypadki wymagają konsultacji z lekarzem i specjalistycznego leczenia.

Jak rozpoznać, że mam grzybicę stóp?


Grzybica na nogach z początku objawia się dość niewinnie. Jednym z najwcześniejszych, i często ignorowanych, symptomów grzybicy jest swędzenie stóp i przestrzeni międzypalcowych – często tak silne, że pacjentowi trudno powstrzymać się od drapania. Inne wczesne oznaki to stan zapalny, łuszczenie skóry lub zaczerwienie na stopie. Objawy mogą jednak być bardzo różne, w zależności od stopnia nasilenia infekcji.

Wyróżniamy trzy typy zakażeń wywołujących różne odmiany grzybicy stóp:

  • Odmiana międzypalcowa występuje najczęściej i pojawia się na ogół w przestrzeni pomiędzy czwartym a piątym palcem stopy. W miejscach, w których pojawia się grzybica, stopy ulegają maceracji, pękaniu i łuszczeniu się naskórka. W niektórych przypadkach może dojść do zakażenia bakteryjnego, które dodatkowo zaostrza objawy.
  • Odmiana mokasynowa (złuszczająca) zaczyna się zwykle od lekkiego bólu stóp, a skóra w ich dolnej części lub na podeszwach grubieje i pęka. W cięższych przypadkach zakażenie może przenieść się na paznokcie, które stają się zgrubiałe i łamliwe, a w skrajnych przypadkach odpadają. Grzybica paznokci wymaga odrębnego leczenia.
  • Grzybica potnicowa zwykle zaczyna się od drobnych, wypełnionych płynem pęcherzy, które najczęściej pojawiają się pod skórą na podeszwach stóp. Mogą jednak wystąpić w dowolnym miejscu na stopie. Niekiedy prowadzą do zakażenia bakteryjnego.

leczenie:

Leczenie grzybicy stóp we wczesnym stadium jest bardzo ważne, ponieważ może powstrzymać chorobę, zanim zaatakuje także inne części ciała. Nasz produkt przeznaczony jest do leczenia zakażeń grzybiczych. Inaczej niż niektóre leki przeciwgrzybicze bez recepty, obejmuje bardzo szerokie spektrum działania. Dbamy o Ciebie na każdym kroku.

Krem Canespor z bifonazolem, lek na grzybicę stóp do stosowania raz dziennie

Lek przeciwgrzybiczy bez recepty w kremie, który wymaga tyko jednej aplikacji dziennie, to wygodna i praktyczna metoda leczenia.

Profilaktyka:


  • Dbaj, by Twoje stopy były czyste i suche. Po kąpieli lub wizycie na basenie dokładnie wycieraj przestrzenie między palcami.
  • Noś obuwie, które pozwala stopie oddychać, aby zminimalizować wilgotnienie skóry.
  • Noś bawełniane skarpetki i – jeśli to konieczne – zmieniaj je nawet dwa razy dziennie.
  • Staraj się dokładnie wietrzyć obuwie, zanim ponownie je założysz
  • W publicznych przebieralniach, pod prysznicami i na basenach noś gumowe klapki.